Chorwacja zagra w półfinale mundialu - porażka narodowej reprezentacji Brazylii!

Chorwacja zagra w półfinale mundialu - porażka narodowej reprezentacji Brazylii!

Narodowa reprezentacja Chorwacji wystąpi w 1/2 finału - o rezultacie zdecydowały karne Kadra Chorwacji wystąpi w 1/2 finału - zdecydowały rzuty karne!

Rozgrywane w Katarze mistrzostwa świata małymi krokami zbliżają się do zakończenia. Mecze ćwierćfinałowe, których triumfatorzy zagrają w półfinale mundialu rozgrywane były w zeszły weekend. Naprawdę sporo kibiców piłki nożnej już musiało pogodzić się z tym, iż ich kadra musiała pożegnać się z szansami na zdobycie tytułu mistrzowskiego. Jednak pozostaje podziwiać turniej do samego końca i fascynować się niesamowitymi golami a także oczekiwać na końcowe rozstrzygnięcia. Bez najmniejszych wątpliwości brazylijska drużyna narodowa była jednym z kandydatów do wygrania mistrzostwa świata. Mogło się wydawać, iż wszystko zmierza w idealnym kierunku po triumfie z reprezentacją Korei Południowej, jednak wówczas nadszedł czas spotkania z drużyną Chorwacji. Piłkarze narodowej kadry Chorwacji zafundowali dla narodowej reprezentacji Brazylii naprawdę ciężkie warunki podczas tego pojedynku.

Narodowa drużyna Brazylii od samego początku spotkania miała trudność z wykończeniem akcji ofensywnej celnym uderzeniem na bramkę. Chorwaci świetnie spisywali się w grze defensywnej, jednak raz na jakiś czas potrafili postraszyć składnymi akcjami w ofensywie. Arbiter meczu nie mógł postąpić inaczej i po regulaminowym czasie gry był zmuszony zaprosić graczy obu zespołów na dogrywkę trwającą 30. minut. Futbolowi wielbiciele obecni na trybunach mogli być zadowoleni z przebiegu spotkania. Reprezentacja Brazylii wyszła na prowadzenie w ostatnich minutach pierwszej połowy w efekcie bramki Neymara. Można było odnieść wrażenie, iż już jest po wszystkim i brazylijscy kibice mogą wybierać bilety na półfinałowy pojedynek. Jednak cztery minuty przed końcem dogrywki do bramki trafili zawodnicy reprezentacji narodowej Chorwacji, doprowadzając tym sposobem do serii rzutów karnych. Zespół Chorwacji w egzekwowaniu karnych ma bardzo duże doświadczenie i tutaj było to dostrzegalne. W trakcie wykonywania rzutów karnych piłkarzom drużyny narodowej Brazylii zabrakło pewności, dzięki czemu bramkarz drużyny Chorwacji bez żadnego problemu kilka wybronił. Natomiast drużyna narodowa Chorwacji nie pomyliła się ani razu i takim sposobem zapewniła sobie kwalifikację do 1/2 finału światowych mistrzostw w Katarze. Rywalem kadry Chorwacji będzie mocna drużyna narodowa Argentyny, która w ćwierćfinałowym spotkaniu pokonała również po konkursie jedenastek narodową reprezentację Holandii.