Jaką funkcje pełni dno miednicy?

Jaką funkcje pełni dno miednicy?

Trzeba być poinformowanym, że jeśli mowa o mięśniach dna miednicy, bądź też nazywane jako mięśnie Kegla, to ogromnie istotna grupa mięśni, która odpowiada między innymi za utrzymanie moczu (zwłaszcza w przypadku kobiet). Takowe mięśnie podtrzymują także w prawidłowej pozycji narządy znajdujące się w miednicy. Oprócz tego, że powinny być one mocne i sprawne, każdy z nas powinien przypilnować to, aby nie były nadmiernie napięte. Nie da się także ukryć, że mięśnie dna miednicy odpowiadają za należyte utrzymanie moczu w ludzkim pęcherzu a także innych poszczególnych narządów w brzusznej jamie.

W naszym centrum terapii Dna miednicy w profesjonalny sposób staramy się dokonywać możliwie najbardziej pozytywne fizjoterapeutyczne efekty, oferować niezwykle potrzebną pomoc na najwyższym poziomie, pacjentom z problemami urologicznymi, ginekologicznymi oraz proktologicznymi. W tego rodzaju problemach bardzo istotny jest aspekt powiązany z osobistym podejściem do każdego pacjenta czy też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Dodatkowo każdy z nas powinien zwrócić szczególną uwagę na niektóre ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy. Można je wykonywać zarówno na leżąco, na stojąco jak i na siedząco. Fakt odnoszący się do tego, że przerwa między skurczami powinna być w przybliżeniu tak samo długa jak sam skurcz, podczas wykonywania kilku skurczów mięśni dna miednicy jest równie istotny. Kiedy uzyskamy pewnego rodzaju kunszt, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy właściwie w każdej sytuacji, chociażby w trakcie wracania autobusem do domu bądź siedząc przed telewizorem. Systematyczne ćwiczenia wzmacniają mięśnie oraz zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Podczas ciąży jest to szczególnie ważne.}